ERP یا راهکار جامع برنامه ریزی منابع سازمانی چیست

erp چیست

راهکار جامع برنامه ریزی منابع سازمانی یا ERP مخفف عبارت Enterprise Resource Planning است. به زبان ساده باید گفت erp یک نرم افزار جامع یکپارچه است که برای انجام فعالیت روزمره تجاری برای تمامی ‏بخش‌های سازمان از جمله مالی، حسابداری، منابع انسانی، زنجیره عرضه، مدیریت مشتریان و هر واحدی که در ان سازمان وجود دارد، و ارتباط و هماهنگی بین آن هاست.

نحوه عملکرد ERP

نرم افزار ERP به یک پایگاه داده متمرکز وابسته است. نسبت به سطح دسترسی هر واحد یا کاربر اجازه دسترسی، تجزیه و تحلیل و استفاده از اطلاعات را به کاربر خواهد داد. در این نرم افزار امکان ارتباط بین واحد های مربوطه وجود دارد، پس به جای این که یک کارمند برای استعلام و یا یک مدیر برای دریافت گزارش دچار کاغذ بازی و اتلاف وقت شود با فشردن چند کلید امور اداری را انجام خواهد داد. در این سیستم امکان استفاده از هوش مصنوعی و کشف قیمت نیز وجود دارد و در براورد اولیه هزینه ها متصدی لازم زمان زیادی صرف این کار کند، تمام روند اداری که تاکنون مستلزم وقت گذاشتن و هدر رفتن وقت نیروی کار بوده حالا دیگر از بین میرود

مزایای پیاده سازی سیستم ERP

۱. رشد کسب و کار: از طریق اطلاعات بلادرنگ تولید شده توسط گزارشات
۲. کاهش هزینه‌های عملیاتی: از طریق فرآیندهای تجاری تعریف شده و ساده‌ تر
۳. همکاری پیشرفته: از طریق اشتراک گذاری داده‌ها در قراردادها، نیازها و سفارشات خرید توسط کاربران
۴. بهبود بهره وری: از طریق یک تجربه‌ی کاربری مشترک در بسیاری از کارکردها و فرآیندهای تجاری مدیریت شده
۵. پذیرش بیشتر کاربران: از طریق بهبود راندمان کاری و وقت آزاد بیشتر کارمندان
۶. کاهش ریسک: از طریق بهبود یکپارچگی داده‌ها و مدیریت مالی
۷. کاهش هزینه‌های مدیریتی و عملیاتی: از طریق سیستم‌های یکنواخت و یکپارچه

معایب پیاده سازی سیستم ERP

۱. بالا بودن هزینه اولیه راه اندازی
۲. طولانی بودن زمان تکمیل نرم افزار به دلیل وسعت کار ۳. نیاز به پشتیبانی

پوریان پردازش داده ورزی کارمانیا چه نوع نرم افزاری را ارائه می دهد؟

نرم افزار های ایرانی و خارجی زیادی در این زمینه وجود دارد از جمله Epicor Software Corp. ،Infor ،IFS World ،Sage Software Inc. ،Syspro USA ،IQMS ،QAD Inc اما شرکت ما هیچ نرم افزار از پیش ساخته ای به شما ارائه نمی دهد، زیرا در نرم افزار های پیش ساخته ساختار شرکت شما باید با امکانات نرم افزار هماهنگ باشد و در مواردی که ناهماهنگی وجود دارد شما را دچار مشکلات قبل خواهد کرد و این یعنی بخشی از کار شما هیچ تغییری نمی کند و مجبور به استفاده از روش سنتی قبل هستید و در این حالت مشکلات کار شما نه تنها حل نشده بلکه به ان ها هم افزوده شده است.
در شرکت ما صفر تا صد نرم افزار مختص شرکت شما نوشته خواهد شد که در ان تمامی روند اداری و نیاز های واحد ها پیش بینی شده و امکان هر نوع تغییری نیز در ان وجود دارد، تا باب میل و جواب گوی تمام نیاز های شما باشد.

پشتیبانی ERP به چه صورت است

با رشد شرکت شما نیاز های جدیدی بروز خواهد کرد که نیاز به اضافه شدن و یا تغییر بخشی از نرم افزار است و یا امکان دارد در طول دوران استفاده از ان نیاز به تنظیم و راه اندازی مجدد، اضافه کردن ایستگاه کاری، تعریف اطلاعات جدید و آموزش داشته باشید که شرکت ما نرم افزار های ارائه شده را پشتیبانی کامل خواهد کرد

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *