سیستم مدیریت محتوا (CMS) چیست و چه کاربردی دارد؟

سیستم مدیریت محتوا (CMS) چیست و چه کاربردی دارد؟
cms چییست

سیستم مدیریت محتوا یا به اختصار (CMS) مخفف Content Management System می باشد. در تعریف ساده یک نوع نرم‌افزار تحت وب به منظور ساخت، مدیریت، اصلاح، ویرایش و در نهایت انتشار محتوای دیجیتال اعم از متن، عکس، فایل صوتی یا ویدئویی و دیگر فرمت‌های فایل‌ها در وب‌سایت‌ها است. CMS انواع گوناگونی دارد که در شرکت ما با سیستم مدیریت محتوای وردپرس برخی سفارشات بنا به نیاز ها طراحی خواهد شد.

وردپرس چه امکاناتی دارد؟
۱.پایداری و خلاقانه بودن

عملکرد و هدف یک وب‌سایت در طول زمان تغییر می‌کند و خوشبختانه وردپرس نیز با این تغییرات همگام است. به روز رسانی‌های منظم به این معنی است که مشکلات آن برطرف می‌شود و ویژگی‌های مفید و هیجان‌انگیز جدید به طور مداوم به آن اضافه می‌شود.

۲.گزینه‌های طراحی جذاب

وردپرس دارای قالب های بسیار زیادی است به شما اجازه سفارشی‌سازی و شخصی‌سازی قالب مورد نظر خود را نیز می‌دهد.

۳.انعطاف‌پذیری

یکی از مهم ترین قابلیت ها انعطاف پذیری است.در وردپرس درواقع یک کتابخانه از افزونه‌هایی با اهداف مختلف وجود دارد که با استفاده و شخصی سازی آن ها می توانید نیاز های خود را براورده کنید و در برخی موارد که افزونه مورد نظر برای کاربرد شما وجود نداشته باشد تیم ما افزونه مورد نظر را خواهند ساخت.

۳.بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO)

بهینه‌سازی موتورهای جستجو را به سادگی انجام می‌دهد. مواردی مانند تگ‌های H1,H2,H3، استفاده از کلمات کلیدی و غیره همگی در قسمت مربوط به سئو در وردپرس قابل انجام است. علاوه بر این افزونه هایی هستند که در این زمینه به شما کمک خواهند کرد تا در گوگل بهتر دیده شوید.

۵.ساختار

یکی از ویژگی‌های بسیار مهم وردپرس ساختار آن است. وب‌سایت‌هایی با ساختار تمیز و واضح سریع‌تر بارگزاری می‌شوند و بازدیدکنندگان نیز خواستار وب‌سایت‌هایی با بارگذاری سریع هستند. وردپرس اجازه ایجاد نقشه‌های سایت XML را می‌دهد که این نقشه‌ها به ربات‌های گوگل نشان می‌دهد که صفحات وب‌سایت شما کجاست و کدام یک ارزش بالا رفتن در نتایج جستجو را دارند.

۶.مدیریت آسان محتوا

مدیریت محتوا در وردپرس بسیار ساده است و درست همانطور که می‌توانید در word یک محتوا را ویرایش کنید در وب‌سایت خود نیز می‌توانید به همان سادگی این کار را انجام دهید.

نوشته های مرتبط
1 دیدگاه
بهینه سازی وبسایت

بسیار مفید و کاربردی بود. سپاس

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *